Keresés ebben a blogban

2013. április 26., péntek

Daft Punk - Get Lucky remixes


Semmilyen (ál)szakértő szövegem, vagy véleményem nincs a Daft Punkról. Bevallom nem ismerem őket jobban, mint amit a rádióból hallani. Illetve egy 2000 eleji francia elektronikus zene válogatáslemezről sokat hallgattam a Musique szám lounge verzióját, de kb. ennyi. Talán direkt, vagy szerencsémre, de elkerült a hype, ami az új kiadást jellemezte - azt is a Nestonról hallottam.
De ha már kijött az új albumot megelőlegező szám, a Get Lucky, akkor szokás szerint mutatok valami újat.
Előbb itt van az eredeti, francia robotfunk. Ügyes, jó a kollaboráns választás is: Pharrel Williams és Nile Rodgers.


Mint remix-freak, jöjjön a lényeg, két újragondolás:
  1. Az első iamyank munkája: ami egy néhol glitch hopba hajló trap remix - Yank szólj, ha túl rosszul gondolom! :) Bevallom, elsőre nem jött be, de hamar szeretett verzióvá nőtte ki magát.
  2. A második pedig egy kötelező ghetto-funk, break átgondolás WBBL-től. Ő is hozza a szokásos minőséget.






Nektek melyik jön be?
Jóság & béke

Jefe

2013. április 22., hétfő

Fashawn - Boy Meets World


Fashawn Boy Meets World albuma vérbeli hip-hop. Olyan, mint Tarantino mozijai: csipeget innen-onnan, aztán hozzáteszi a.magáét.
Értelemszerűen van itt egy fiatal szöveggyáros srác, aki bár nagyon jó szövegeket írt, de igazából mit sem ért volna az igyekezet az Emanom nevű hip-hop duó egyik tagja nélkül. Exile volt ugyanis a producere ennek az albumnak és ha belehallgattok a számokba, akkor fel fog tűnni, mennyire erős instrumentális vonala van az egész anyagnak; nézzetek sztereotipnak  de nem tudom elhinni, hogy valaki 21 éves korára nemcsak hogy ilyen méretű zenei ismertséget halmozzon fel, de ilyen kreatívan ezt fel is tudja használni.
Van itt minden: Curtis Mayfeldtől kezdve The Doorson át egészen a kortárs New York-i eletcro-rockig minden; de főleg a 60-70-es évek funkja és a billentyűs kompozíciók a meghatározóak. A Boy Meets Worldöt 2009-ben adta ki Fashawn, amikor 21 éves volt - szóval a srácnak egy időre magasra rakták a lécet.

A lejátszási listát itt éritek el:
Tracklista - itt azt is láthatjátok, hogy a számoknak milyen felmenőik voltak (forrás: www. whosampled.com)

  1. Love - ez volt az első szám, amit hallottam Fashawntól, egy bonafidezine guest mixben bukkant fel - szóval ez volt a katalizátor, hogy szétnézzek a háza táján. Az eredeti pedig a New York-i electronikus rockduó, a Ratatat Loud Pipes-ja.
  2. Life as a Shorty ft. J Mitchell - itt sem laca-facázott, két minta is van a dalban: Solomon Burke: If You need Me és Wu-Tang Clan: C.R.E.A.M (bár ebből csak a mottó: "life as a shorty so be so rough").
  3. Why - Curtis Mayfeld Suffer klasszikusa ha máshonnan nem is, de Gramatik felhasználásában (A bounch of questions) már biztos ismerős.
  4. Samsonite Man ft. Blu - Billy Paul Feeling Good at the Cadillac Clubja sokat segít, hogy szerintem a legjobb számmá váljon.
  5. Bo Jackson ft. Exile - az alap, a Down Home Girl a Coasterstől olyan ismerős. Nem használata fel pl. Akkezdet ezt a trombitás dallamot vhol?
  6. Breathe ft. Bravo - The Doors: Yes, The River Knows; ezt talán csak a Morrisonék előtti tisztelet miatt válogattam be a listába.
  7. Hey Young World ft. Aloe Blacc & Devoya Mayo - az utolsó két helyre valmi lassabbat tartogattam. The Gap Band: Nothing Comes to the Sleepers mint billentyűs alap, a szám ötlete pedig Slick Rick: Hey Young Worldje lehetett.
  8. Boy Meets World - zárásként egy ismét chill szám, Paul King: My Girl közrejátszásával.


Jefe

2013. április 17., szerda

DJ Vadim & Fat Freddy's Drop


Új-Zéland dubmotorja, a Fat Freddy's Drop idén új albumot jelentet meg. Hogy mikor, az jó kérdés. Előtte azonban hagyták a srácok, hogy DJ Vadim hozzányúljon pár számukhoz. Az EP vinilen megrendelhető; ami viszont üdvözítőbb a digi format freakeknek, hogy  a számok ingyen letölthetőek a Fat Freddy's Drop website-ról. DJ Vadim húzott kicsit a basszuson, de a tempót szerencsére hagyta olyannak, mint amilyen az eredeti dub számokra jellemző.

Az MC-pártiaknak jobban fognak tetszeni ezek az újragondolt dalok, melyek okosan mindkét eddigi nagylemezről lettek beválogatva a Fat Electric Drop EP-re. 
Hat számból én négyet ajánlok: mindkét oldalról kettőt. A többivel inkább csak azok járnak jól, akik eddig is hallgatták a Fat Freddy's Dropot.

Itt a kezdő Fat Freddy's Drop remix adag:
A)

B)
03. Wandering Eye
04. Midnight Marauders - valahol a dub és a trap között :)

Ha bejött, itt elérhetitek az összes számot: 


Jefe

2013. április 11., csütörtök

DJ Yoda - Chop Suey


A hangolo többek közt azért jött létre, hogy ilyen zenéket mutasson, mint DJ Yoda. És azoknak, akiket érdekelnek nemcsak a teljesen új felfedezések, de a megszokott és klasszikussá vált kedvencek friss anyagai is.
DJ Yoda egy vérprofi ember, már-már példakép-gyanús brit fószer, aki az Audio-Video Show tökéletes művelője. Megszállottja a 80-90-es évek okosabb zenéinek. Rengeteg szkreccs és nagyon okos MC-k jellemzik produceri munkáját. Számomra a DJ trónt ő és DJ Shadow foglalják el már 2004 óta.

De míg DJ Shadow egy komolyabb zenészként és határozott vinil-állatként jelenik meg előttem, addig DJ Yoda olyan, mint valami félkegyelmű nagybácsi, akit csak nagyobb ünnepnapokra hívnak meg egy családi ebédre - ami viszont az unokaöcsik és -húgok legjobb napjait jelentik egész évben.
A 2006-os Amazing Adventures of DJ Yoda elejétől a végéig telitalálat volt - a bakelit még ma is sokszor serceg nálam.
Aztán volt pár vinil megjelenés, de igazából csak vártuk, vártuk és vártuk az új megjelenést. Aztán 2012 végén olvastam egy cikket arról, hogy kijött egy EP és idén jön egy album.
Hát itt is van. Chop Suey, egy kínai étel nevét kapta. Van valami analógia DJ Yoda albuma és a kínai étel között.. Elsőre talán nehezen emészthetőnek és soknak tűnt és meglehet, eltoltam magamtól, viszont a második nekifutás után szinte napokig elélek rajta - ezért nem is volt mostanában bejegyzés.
Bár itt lesz a lejátszási lista, és biztos sokan csak betoljátok a háttérbe ezeket a zenéket (remélem legalább 4-5-en vagyunk összesen), de itt most nagyon ajánlom, hogy nézzétek meg a videókat, hiszen DJ Yoda annyira videóérzékeny, hogy egy albumhoz ennyi idő alatt nem készült még ilyen mennyiségű klip. Szinte az összes számhoz van vmi video footage. Az viszont méltatlan dolog, hogy a legnézettebb videónak is csak alig több mint harmincnégyezres nézettsége van. Sad panda. :P
(Ofkórsz megint belekerült egy hirdetés is a listába, bocs.)



Katt a playlistért:


Ismét itt van számos MC, akiket eddig még csak hírből sem ismertem - DJ Yoda hatalmas merítést adott a Chop Sueyban.



Tracklista:
  1. Sega (feat. Scroobius Pip) - a kis kedvenc! A szövege nagyon zsír és a klip is messze a legjobb. Gamereknek kötelező.
  2. Rudies (feat. Afrikan Boy & Soom T) - Yodáék mennek egy kört a TFL-lel Londonban. Afrikan Boy talán pár Dub Pistols számból ismerős lehet; most is megadja a hangulatot. Értelemszerűen a Rudiesban a dub motivál.
  3. Big Trouble In Little China (feat. Action Bronson & Alice Russell) - ez a tradicionális kínai hangzással megtűzdelt hip-hop elég komoly, főleg a refrénnél, amikor Alice Russel énekel. Action Bronson meg borotválkozzon meg azonnal!
  4. U No Likey Like That (feat. Roots Manuva, Kid Creole & The Coconuts) - áh, amiben Manuva ott van, az nem lehet szar; Kid Creole 80-as évekbeli karibi-funk alapja pedig a hónap felfedezése lett. A múltkor feldobtam Facebookra egy Kid Creole számot, az is magáért beszél. A kliptől meg szóhoz se jutok. :)
  5. Pizza (feat. Sway) - itt egy tuti recept arról, hogyan vegyünk 500 fontért éjjel pizzát és osszuk szét bárki között Londonban.
  6. Idiot (feat. Man Like Me) - a név kötelez, olyan ez a zene, mint a címe, de valamiért ezzel sincs gond.
  7. Scream (feat. MOP) - igazi dühös MC-vel; talán nem véletlen, hogy A.Skillz Yap That Foolja jut eszembe.

Jefe

2013. április 8., hétfő

Calibre - Fabliclive 68

Utoljára DJ Yoda sessionjét hallottam a FabricLive sorozatban. Ezen a tudásomon frissítve nemrég tök egyszerűen ráböktem egy idei megjelenésre a Fabriclive Wikipedia-listáján. Így találtam Calibre 2013. februári megjelenésű Fabriclive 68 sessionjét.
Ember legyen a talpán, aki ezeket a kiadásokat követni tudja. Inkább szemezgetni jó belőle. És nem árt végigolvasni az előző 67db Fabriclive session szerzőit, mert azt is láthatjuk, hogy ez a dél-londoni bulihely milyen evolúción ment végig zeneileg az utóbbi 10-12 évben.


Calibre biztosan nem új név annak, aki a drum and bass vonalán mozog, de nekem nem mondott sokat, tény, hogy az utóbbi években nem követtem a dnb szcéna szénáját.
Amikor belehallgattam a Calibre mixbe, azon agyaltam, hogy mit lehetne írni erről. Dnb, tört ütem. Sokat nem is tudok róla, van pár fajtája: 2step, jungle, liquid, brasileiro, jazzy etc. (DJ Marky, Makoto, LTJ Bukem, EZ Rollers, Concord Dawn). Kb. őket ismertem régről. Szerencsémre Calibre csak Markyt válogatta be, és ezzel mindenki jól jár, aki új nevekre kíváncsi. Alapvetően a liquid, afféle "sóderes durvaságú" és elszállós dallamok jellemzik a számokat.
Itt egy lejátszási lista pár kiemelt darabról (sajnos az egyik szám előtt van hirdetés, abból nem találtam no-ads verziót & a blogon beüli lejátszó szórakozik velem, szóval érdemesebb a kép alatti linkre kattintani, ha nem csak az első szám érdekel)

Calibre @ hangolo

Tracklista:
01. DRS - Keep The Faith (feat Calibre)
02. DJ Marky & S. P. Y. - Yellow Shoes (Calibre remix)
03. Random Movement - Down Somehow
04. SpectraSoul - Away Wtih Me feat. Tamara Blessa (Calibre remix)
05. Calibre - Notting Hill
06. Calibre - Student Music

Jefe