Keresés ebben a blogban

2013. július 31., szerda

Bonafide Magazine - Bonafide Beats

Már nem is tudom, hogy honnan ismertem meg a Bonafide Magazine honlapját. Sajnos a magazinhoz még nem volt szerencsém, de valahol a Recorder és az Electronic Beats típusú zenei lapokhoz hasonlítanám a honlap benyomása alapján - annyi kiegészítéssel, hogy a Bonafide Magazine nem teljeskörű zenei dolgokról ír, csupán a hiphoppal foglalkozik akár MC, de inkább produceri szinten.
A honlapon visszatérő vendég vagyok. Az oldal designja nagyon bejön, ha lerendezem az albérletváltást, lehet, hogy le is rendelek pár számot a magazinból. Sajnos úgy tűnik, hogy a magazin print megjelenése kicsit megállt, de remélem, hogy ez csak átmeneti, mert az egész koncepió és megvalósítás iszonyat igényes; kár volna ennek az egyik lábát elveszíteni. Jó, persze papolok itt a magazinról, de őszintén annyira azért nem vagyok jártas a brit hiphopban, hogy a cikkek maradandót adjanak.
Viszont az Exlusive Mixes menüpont igazi aranybánya azoknak, akik nyitottak az újdonságokra. Itt ugyanis egy rövid írásos bemutatás után 30-60 perces ingyenesen letölthető mixeket raknak fel a meghívott producerektől. Én havonta-kéthavonta vissza szoktam ide nézni. Az összes vendégmixet nem hallgattam meg, így itt most csak a kedvenceim lesznek - biztosan vannak még a szettek között igazi gyöngyszemek - ha ti találtok, írjátok meg! Az összes mix a magazin Soundcloudján is fent van - egy-egy válogatás hallgatása közben a Shazam is dolgozik serényen.
Csak ízelítőképpen pár név, akik mixtape-et pakoltak össze a Bonafide Magazinnak: Bug, The Bamboos, Mr Thing, Luke Vibert, Kashmere, DJ Vadim, Ugly Duckling, Benji Boko, Thavius Beck, DJ Cam, The Herbaliser, DJ Format, szóval a színvonal állandóan magas. Ennek ellenére pont azok a mixek az igazán érdekesek, akikről eddig - sanos - nem hallottam: Souleance, Telemachus, Last Skeptik, Only Real.



Akkor nézzük a kedvenceket kezdve a legfrissebbel: akinek már feltöltötték a mixét SoundCloudra, azt ide beraktam, a többieket csak a honlap beágyazott lejátszóról éritek el.



A zenék közös pontja, hogy okos hiphopok és finoman absztrakt, bárki számára befogadható zenék ezek, de a szelektorok nem hagyják békén a régi funkokat sem. Szóval fasza mixtape-ek ezek, amelyek közé a válogató pár saját szerzeménye is bekerül. A tempó viszont sohasem bulis - ezek a válogatások inkább amolyan nyaralós, sörözős délutánokra lettek tervezve. Kicsit önző dolog ez most, hiszen ha csak a zenék bemutatása lenne a célom, akkor ezek mixenként egy-egy blog poszt lennének, de én is szeretném már egy helyen tudni őket, ezért raktam ide listába rendezve. :)

Souleance x Bonafide Beats




Only Real x Bonafide Beats




Telemachus x Bonafide Beats




The Herbaliser x Bonafide Beats - akik a pénzzel kapcsolatos zenéket válogattálk össze.


A többiek is ugyanilyen minőségi válogatást végeztek, őket a honlapról éritek el:


Ha bármelyik mixtape bejött, dobj egy lájkot az oldalukra, mert ez a gárda tényleg megérdemli.

Jefe


2013. július 28., vasárnap

Freestylers - The Coming Storm

The Freestylers a brit big beat és break koronázatlan királyai. Az utolsó albumuk a 2006-os Adventures in Freestyle volt. Hét évig főtt ez a leves, annyira csak nem lehet rágós a húsa, amit idén nyáron kiszedtek a tányérra és elénk rakták. Nem is tudom, mire kellett számítani a Freestylerst illetően. Leginkább arra, hogy nem olyan lesz az album, mint az előzőek. Ahogy DJ Shadow mondta a ZP-ben a múltkor: senki sem akar a múltban élni. Szóval a kérdés számomra csak az volt, hogy az absztrakt elektronika felé eveznek (tutira nem!), vagy a trapes bulivonal felé (ezt túl minimálnak érezném a Freestylerstől), az electro felé (az túl egyszemélyes lenne) vagy a népszerűbb változatú dubstep felé mennek el - ha már nem maradnak a régi big beatnél (We Rock Hard), vagy a drum and bass/break vonalnál (Adventures in Freestlye).
Az új album olyan, mint egy turista reggeliző tányérja a félpanziós ellátású svédasztalos reggelinél. Van egy kis drum and bass, akad valamennyi break, de főleg dubstepből áll a felhozatal.
Akkora kedvenc azért nem lesz a The Coming Storm, mint mondjuk a We Rock Hard, a Raw As F**k és az Adventures in Freestyle volt. Maradjunk annyiban, hogy ezt a posztot inkább a tisztelet íratta velem, mint a rajongás.
Kíváncsi leszek, hogy holnap mi lesz ebből a Zöld Pardonban, ahol élő lemezbemutatót tartanak - illetve, hogy hány énekest sikerül elhozniuk magukkal.

Pár számos listáért klikk a bitchslapre:


Trekklista:

01. - Who Got Da Buzz - a legbreakesebb dal az albumon. Na végre. Kösz és respekt. :)
02. - You And What Army - itt a bizonyíték arra, hogy ezt az albumot is ugyanazok az emberek készítették, mint a 2006-os Adventures in Frestyle-t. Szeretjük ez a vonalat, respekt no. 2.
03. - The Coming Storm - dubstep orrvérzésig, pedig milyen Major Lazeres a kezdete, csak aztán mintha elkurvulna; szerencsére a verse MC-je csillapítja a dolgot és nekem pluszpontot jelent a kis 8-bites prüttyögés is.


Na, innentől viszont számomra mélyrepülés van:
04. - Ignite - trance hornnal kezdeni egy lemezt?? 2Unlimiteden és Scooteren felnőtt dubstepperek előnyben. Foreign Beggars-szagot érzek.
05. - Yours To Waste -  Itt meg valahogy olyan, mintha a Kosheentól kértek volna tanácsot a dalszerzéshez, hogy a Corvinus gólyabálon bekerüljenek a top5-be.
06. - U Betta Stand Up - nem találok szavakat.
07. - Fall From Grace - durvulás a végére, azoknak, akik eljutották idáig. Vonjátok le, hogy ez jutalom, vagy kegyelemdöfés.

Jefe

2013. július 22., hétfő

People Under the Stairs - Highlighter

Az utóbbi időben átmentem pár zenén rádiós és DJ-szettek playlistjei, valamint zeneblogok és újságok alapján, de valahogy egyik sem adott átütő sikert a füleimnek. Volt itt klasszikus grime, IDM, fura ambient és szörfrock is, de az összesnél elfogyott a türelmem. Ha pedig elfogy, akkor inkább nem is erőltetem. Így gondoltam kutakodom kicsit a funk-break dobozban és előjött egy régebbi Badboe szerzemény (Rock the Beat), aminek egy részét a People Under The Stairs Trippin' at the Discója adta (Jó, persze annak meg az eredetije a Double Exposure Everymanje...de most az előbbi a lényeg.)


Utánanéztem, hátha ez lesz, ami majd szöget ver a fejembe - szó szerint.
A People Under The Stairs 1997-ben kezdte, amikor az öreg sulis hip-hop éra olajozottan működött, vagy inkább a végállomása felé döcögött. Az eddigi mérleg: 14 év alatt 8 album, a K7! csoportjába tartozó kiadó (Gold Dust Media) gondozásában is jött ki lemez, szóval nem tehetségtelen bolondokról van szó. A duóban Double K MC-zik, szkreccsel, Thes One pedig a szöveg mellett produceri melóból ad többet.
Ennek ellenére őszinte leszek: nem ismerem a korábbi anyagokat és nem is igazán érdekel, hogy módszeresen végigmenjek rajtuk. A 2011-es Highlighter most a lényeg, ami 20 számból áll. Ebből a vaskos hiphop-kötetből nekem 6-7 maradt meg, de már pár napja ezekkel kelek, vagy szerelek rá biciklit és ezt (hamisan) dúdolva dőlök az ágyba. Bakelit-szagot érzek a levegőben :)

Itt van egy listába rendezve ez a 6 szám, ami abszolút a kilencevenes évek hiphopjában rekedt - szerencsére. Kikacsintások, idézések, áthallások zenei humorral; szerintem ez a pár szám adja az album lényegét.


Trekklista:
01. Selfish Destruction - a 2. verze szövege jól adja
02. Talkin' Back to the Streets - Eric B & Rakim ultrahíres és ultraújrahasznosított dalának első sora finoman beszkreccselődik
03. Uprock Boogie - a hiphop ütemekről meg folyamatosan Main Source - Looking at the Front Door jut eszembe; nem mellesleg pedig a következő szám intrója is ennek a számnak a végén van
04. Electric Tookie - Családi Kötelékek megvan???
05. Mean Spirited - ez meg Nirvana elszitározva. Tetőpont.
06. Left Foot, Right Foot - csak szimplán jó.

Jefe